جایی برای مشق شب نیست

هفته گذشته چهارشنبه:
خبر: شبکه 3 جمعه شب فیلم سینمایی مشق شب اثر عباس کیارستمی را در برنامه 100 فیلم پخش خواهد نمود.
واکنش من: عجب! آشتی تلویزیون با کیارستمی پس از سالها با پخش مشق شب که بیش از سایر آثارش مایه های اجتماعی در دل دارد. حیرتا از آغاز وزش نسیم تحول!

هفته گذشته پنج شنبه:
شبکه خبر: میزگردی با حضور منتقدان در باب فیلم مشق شب و سایر فیلمهایی که برای جمعه در نظر گرفته شده است.
واکنش من: انگار قضیه جدی است. اتفاق جالب و کمیابی است. باید رفقا را خبر کنم.

هفته گذشته جمعه بعد از ظهر:
خبر: خبرها موید پخش مشق شب است.
واکنش من: به تمام دوستان و آشنایانی که ممکن بود این فیلم در نظرشان جالب آید از طریق sms خبر دادم که حتما ببینید و از دست ندهید.

هفته گذشته جمعه شب:
خبر: شبکه 3 تیزر تبلیغاتی برنامه 100 فیلم را پخش کرد اما فیلمی که در این تیزر تبلیغ می شد، مشق شب نبود، جایی برای پیرمردها نیست بود!
واکنش من: صدا و سیما بی خیال پخش مشق شب شد؟ یعنی روی آنتن رفتن مشق شب یک اقدام خودجوش بوده که این طور ضربتی از وقوعش جلوگیری شد؟ پس اطلاع رسانی من چه می شود؟ ضایع شدم رفت. ای وای آبرویم! ای وای حیثیتم!

نتیجه اخلاقی:
همگی مرا حلال کنند که قصور از من نبود. همچنین دوستان یک زحمتی بکشند خودشان پیگیر پخش فیلمهای سینمایی در تلویزیون باشند که مسوولیت از عهده من خارج شود و اعتبار ما هم این وسط اگر بیشتر نمی شود افت هم نکند. در ضمن اگر جایی برای پیرمردها نیست را هم دیده اید ضرر نکرده اید. دردا و دریغا از عدم وزش نسیم تحول!

 

4 دیدگاه در “جایی برای مشق شب نیست”

  1. مرام شما را عشق است، باشد که هم‌چنان شورت(!) پیام‌هایی دریافت کنیم. به هر ترتیب، مقصود تویی و کعبه و بت‌خانه بهانه!وزشی بود، اما نسیم تحول نه. این وزش نسیم از جای دگری بود که توانایی بیانش در این جمع ادبی نیست، باشد که متعاقبا در پستو خدمتتان عرض بُنُمایم 😀

  2. مدیر تامین برنامه شبکه سه دلیل پخش نشدن «مشق شب» را از برنامه صدفیلم طولانی شدن روند خرید حق پخش فیلم از کانون پرورش فکری کودکان و زمان روی آنتن رفتن آن را هفته های آینده اعلام کرد. سیدمجید حسینی زاد در این باره به مهر گفت؛ «از آنجا که حق پخش «مشق شب» در اختیار کانون بود و ما هم نمی خواستیم بدون اجازه فیلم را پخش کنیم، به همین دلیل با مجوز اداره کل تامین برنامه خارجی سیما «جایی برای پیرمردها نیست» از صدفیلم پخش شد.به گفته مدیر تامین برنامه شبکه سه، فیلم سینمایی «مشق شب» به زودی از برنامه صدفیلم از شبکه سه روی آنتن می رود.»

  3. چند پیشنهاد: 1. شما که برای رفتن به سینما در ساعت 5 عصر دچار شیفت شب هستی ، پس شبها که از ساعت 8 شروع میشه و نه 5 عصر کجایی ؟ 2. شما که وقتی فیلم امانت میگیری نمیاری در خونه و در بهترین شکلش اگه گم نکرده باشیش باید با مامور بیام در خونه ، همون بهتر که منتظر پخش فیلم از شبکه های سیما باشی … 3. شما که سی ساله قراره یک فیلمنامه بنویسی و همچنان در خماری به سر میبری وقتی من میگم تو نهایتا یک فیلم بین هستی نگو نه ! به جای فیلمنامه نویشتن برنامه فیلمهای سیما رو از http://www.irib.ir در بیار و … بی خیال من کلا از بعضیا زیاد توقع دارم ….

    1. گیدورا: 1- فیلمهای شما صحیح و سالم موجوده و سرجمع شده برای تحویل به شما.2- شیفت این هفته من شنبه و 5شنبه است. اسناد تایید کننده این مساله در محل کارم موجود است.3- آقا من فیلم بین هم نیستم، خلاص! آنچه در سینما هست و نیست شمایی و بس ولاغیر! والسلام!

دیدگاه‌ها غیرفعال هستند.