16 دیدگاه در “هفت‌سین امسال خانهء ما”

  1. کار عجیبی نکردم استاد. منتها امسال شاید عجیب باشه چون تقریبا تو همه عکسای هفت سین دیدم دیوان حافظ جای قرآنو گرفته. نمیدونم چرا؟

 1. خیالشون حافظ از قرآن سواست. با کلاسی محسوب می کنن برا خودشون. یادشون رفته طرف حافظ چیه.ایرانی ایم دیگه مزه مان به همین مسخره بازی هایمان است… قلیونتم عشقه

  1. اتفاقا با یکی از اقوام بحثم شد که میگفت قرآن در هفت سین اولیه نبوده و اصالت ندارد و نباید باشد. گفتم ما همه چیزمان مثل 3000 سال پیش مانده که هفت سین تغییر نکند؟ تازه آن وقت که هفت شین بوده! البته درک میکنم اینها همه واکنش است به یک سری اجبارها و تبلیغها اما آدم عاقل که همیشه در موضع واکنش نمی ماند.

  1. مرسی و خوش‌آمدی
   هر کدوم از اون اسباب قدیمی یادگار فردی است که دیگر نیست.
   اون رادیو مال آشنایی در بم است که مثل عمویم بود و در زلزله از دست رفت.
   آن ساعت یادگار پدربزرگم است که سالهاست از دنیا رفته.
   شاید برای اینکه باید سال نو به یاد آنها که نیستند هم باشیم.
   برقرار باشی

 2. بعضی ها اسمش را میگذارند نوستالژی. اما از یکجاهایی به بعد قید و شرط میشه لذت بردن از دیدن سفره ای که درست کردی. مسابقه که نیست شما اسکناس ده هزاری بگذاری من صد دلاری بزارم. سلیقه که نیست شما حافظ و قرآن بگذاری. من سعدی بگذارم. یکی دیگه خیام بگذاره.
  کمی ذوق, کمی تجربه, کمی لذت بردن از کاری که میکنی و البته فراموش کردن بایدها که اسمش میشود: …ما را بس. میشود سفره هفت سین امسال.
  🙂

  1. والا من یه چند دوری که خوندم نظرتو آخرش به قطعیت نرسیدم که نقد کردی یا تعریف کردی 🙂 ولی در هر صورت دمت گرم که به این عکس و این سفره عنایت داشتی. مخلصم.

  1. قابل شما رو نداره 🙂 قدیما که این صندوقا کاربردی بود کنجکاوی برانگیزی عجیبی داشت که این حس اصلا توی کمد و کشو و الخ نیست. اگه قفلی روش بود که دیگه بدتر. هجوم میبردیم برای زیر و رو کردن صندوقها شاید چیز جالب و عجیبی توش پیدا بشه اما خیلی اوقات جز پارچه چیزی پیدا نمی‌شد توش!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *